Edunvalvonta ja työsuojelu

 

Luottamusmiehet

 

pääluottamusmies Jari Kontkanen, p. 040 0126260, jari.kontkanen(at)posti.com

varapääluottamusmies Juha-Pekka Hakulinen, p. 050 4045281

 

Paikalliset luottamusmiehet

 

Lieksa

Rose-Marie Lehti, 040 3535750, rose-marie.lehti(at)posti.com

Ei varaluottamusmiestä

 

Kitee, Tohmajärvi, Hammaslahti, Rääkkylä,
Kiihtelysvaara, Tuupovaara, Ilomantsi

Ei luottamusmiestä

 

Joensuu terminaalin jakelu, Eno ja Uimaharju

Jere Kontkanen, 050 4796874, jere.kontkanen(at)posti.com

varaluottamusmies: Sari Ronkainen

 

Outokumpu, Polvijärvi, Juuka

Miikka Korhonen, 050 4324935, miikka.korhonen(at)posti.com

varaluottamusmies: Sirpa Heikkinen, 040 5289809, sirpa.e.heikkinen(at)posti.com

 

 

Työsuojeluvaltuutetut

 

 

Itä-Pohjois-Suomi, Kuopion POK-alue

Timo Huttunen, 050-5287997, timo.huttunen(at)posti.com

PL 4711, 87100 Kajaani

 

1. varavaltuutettu

Jere Kontkanen, 050-4796874, jere.kontkanen(at)posti.com

PL 4711, 80100 Joensuu

 

2. varavaltuutettu

Kari Härkönen, kari.härkönen(at)posti.com

PL 4711, 57100 Savonlinna

 

 

Paikalliset työsuojeluasiamiehet

 

Joensuu, Uimaharju, Eno

Toni Maalahti, toni.maalahti(at)posti.com

 

Kitee, Hammaslahti, Ilomantsi, Tuupovaara, Tohmajärvi

Ei työsuojeluasiamiestä

 

Lieksa

Rose-Marie Lehti, 040 3535750, rose-marie.lehti(at)posti.com

 

Outokumpu, Polvijärvi, Juuka

Sirpa Heikkinen, 040 5289809, sirpa.e.heikkinen(at)posti.com

 

 

Sivu päivitetty 12.5.2022